Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po - Ne (8 - 20 hod)
0 ks
za 0 Kč
Jsem tak prázdný......... Naplň mě :-)
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 999 Kč a máte dopravu ZDARMA

Doprava v obálce

TIP: Využijte možnosti levné dopravy!
Jen za 30,- Kč

doprava za 30 Kč

  1. Úvod
  2. Rady a tipy
  3. Zprávy od Vody
  4. Víťův Listopad a prosinec
02.01.2023
Zprávy od Vody

Víťův Listopad a prosinec

Ahoj,

V listopadu jsem se vydal na jednu přesnočku a dvě ranní vycházky. Volba padla na svazovou pískovnu.

Z kraje listopadu to byla asi poslední nočka tohoto roku. Vybral jsem si asi nejhorší počasí co jsem mohl. Pří příjezdu dost pršelo a stavět bivak v dešti nebylo nic příjemného. Všechno jsem měl promočené, ale naštěstí v bivaku C3 jsem měl komfort, zatopil jsem si a usušil věci. Druhý den ráno jsem chytl pouze malého, kulatého kapříka a to bylo vše.

Další dvě vycházky byly obě dvě na jiné místo s různými hloubkami. Na obou místech jsem ale vyhořel jak papír.

První víkend v prosinci jsem zkusil štěstí na řece. Večer jsem naložil věci do auta abych měl vše připravené. Ráno si dělám pouze čaj do termosek a vyrážím. K řece přijíždím ještě za tmy. Nakládám věci na trakař a přemísťuji se na vytipované místo. Zapomněl jsem si stojan a vidličky tu nelze zapíchnout. Jako stojan mi posloužil trakař od NGT CARP BARROW na který jsem přidělal vidličky :-)

V půlce listopadu jsem si pořídil zavážecí lodičku z Číny a dnes přišel čas ji pořádně otestovat. První test proběhl u nás na rybníku a dosah byl minimálně 200m což mi bohatě stačí, protože už na 100m není pořádně vidět kam směřuje:-)

Z obavou zda mi lodička neuplave po proudu nakládám krmení a montáž. První testovací jízdu jsem zvolil nějakých 80m  po proudu dolu a druhý prut zavezl  na 100m.

Po dvou hodinách bez záběru, stahuji oba pruty. Spodní a bližší prut byl na tvrdo ve vázce. Měním tedy i lovná místa. Spodní prut posouvám po proudu na nějakých 120-130m a horní prut na cca 110m. Na spodní prut jsem zvolil 2x20mm koule na dno a na horní prut 24mm+16popka.

Okolo 11:30 přichází opatrný záběr na spodní prut, kdy se jen přihla špička a já zdolal pěkně zbarveného lisce okolo 7kg. Zavážím zpět na stejné místo i se stejnou nástrahou a PVA punčochou už bez krmení navíc. pokládám prut do provizorního stojanu.

Nalévám si čaj, že se projdu podél vody. Po deseti krokách slyším takovou jízdu :-) Běžím zpátky k prutu a sekám. Po par minutách se mi pod nohama objevuje slušný šupináč s váhou 10kg.

Byl jsem spokojeny, jen mě mrzelo to, že sníh který napadal z pátka na sobotu nevydržel do neděle. Na mé přání chytit si pěkného kapra na sněhu si musím hold ještě počkat.

Petrův ZDAR.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Petrův zdar do e-mailu
Buďte první, kdo se dozví o zajímavostech, tajných slevách a rybářských novinkách. Rozesíláme 1 - 2x za měsíc.

Oblíbené značky rybářů

Jsme tu pro vás

Rybářské poradenství

Potřebujete poradit s výběrem?
Neváhejte se ozvat. Jsme také rybáři!

Petr Slovák

+420 722 245 930 Po - Pá (8:00 - 18:00) info@ngtfish.cz

facebook

Copyright © 2013 - 2019 NGTfish.cz - Všechna práva vyhrazena / Design od Lukáš Dubina
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz