Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po - Ne (8 - 20 hod)
0 ks
za 0 Kč
Jsem tak prázdný......... Naplň mě :-)
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 999 Kč a máte dopravu ZDARMA

Doprava v obálce

TIP: Využijte možnosti levné dopravy!
Jen za 30,- Kč

doprava za 30 Kč

V zimě v teple

Jak zůstat v teple u vody
 
Zima je pro většinu z nás obdobím odpočinku a příprav na novou sezónu. Když je to ale silnější než Vy, tak je důležité zůstat u vody v teple a suchu. To je základ úspěchu, protože pokud nebudete v pohodě, nebudete schopni čekat na záběr.
 
Zimní období u vody má svoje kouzlo. Pokud zrovna není -10, není sněhová vánice a hladina není zamrzlá, pak se jedná o jedno z nejklidnějších období. U vody nikdo a všude je svatý pokoj a klid. Naprosto chápu tendence některých z nás být u vody i v těchto měsících.
 
 
Měl bych pro Vás pár jednoduchých tipů jak si dopomoci k pohodě na rybách i v zimě:
 
1. Jedete-li na více dní, rozhodně si vemte bivak. Pokud budete mít i zimní přehoz a podlahu, pak máte velmi dobrý základ jak zůstav v suchu. Rozdíl teploty v bivaku s přehozem nebo bez může být i 5 stupňů. Podlaha Vás zase ochrání od vlhkosti, která vzlíná od země a kondenzuje na stěnách bivaku. V mém shopu najdete jak kvalitní bivaky, tak přehozy.
 
2. Používejte lehátko i když jedete jen na jednu noc. Chlad od země Vás dokáže naprosto zničit. Karimatka je fakt málo.
 
3.Spacák. Dobrý spací pytel je opravdu potřeba. Nestačí Vám jen turistický spacák, který sbalíte do batohu. Musíte se smířit s tím, že spacák pro zimní rybolov bude fakt objemný. Když se vracíte do bivaku od záběru nebo od zdolávání a zalehnete do spacáku, pak je potřeba aby Vás rychle zahřál i když venku budou padat trakaře.
 
4. Skvělou věcí jak si dopřát rychlé teplo ve spacáku jsou staré dobré termofony na horkou vodu. Dobrou alternativou jsou i opakovaně použitelné ohřívače, které se "nabíjí" v horké vodě.
 
5. Topení. Tak tohle je jedna z nejspornějších věcí. Rozhodně Vám v bivaku vyrobí téměř domácí teplo. Velmi důrazně Vám ale doporučuji nepoužívat jej v noci, když spíte. A i když to bude přes den, mějte zajištěný vždy dobrý přísun vzduchu do bivaku.
 
6.Oblečení je kromě bivaku tou nejdůležitější součástí zimní výbavy rybáře. Je velmi důležité na sebe aplikovat několik vrstev. Ty musí být ale dostatečně kvalitní. Skvělou věcí je termoprádlo a fleecové mikiny, které tvoří spodní vrstvy Vaší ochrany. Svrchní vrstvu musí v každém případě tvořit nepromokavá a neprofoukavá vrstva. To zajistí kvalitní rybářské komplety, které Vás dovedou ochránit i před nejnepříznivějšími vlivy počasí.
 
7. Zásoba čaje, termoláhev a termohrnek. Je třeba se zahřívat i uvnitř a obyčejný čaj je na to nejlepší. Rozhodně nedoporučuju se zahřívat rumem nebo něčím podobným. Možná Vás to chvíli "oblbne", ale reálné teplo z toho fakt není.
 
8. Dobrá nálada. Pokud by jste na ryby v zimě jeli naštvaní, rozladění nebo z nějakého rozmaru, pak Vám tam dobře nebude. Jeďte jen pokud máte nadšení a touhu. 
 
Těchto několik základních věcí by Vám mělo dopomoci být v zimně u vody v suchu a teple. Díky tomu si budete moci užít každou minutu Vašeho pobytu v klidu zimní přírody a třeba ulovit vysněného kapra na sněhu.
 
Za NGTfish.cz
Petr
Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Petrův zdar do e-mailu
Buďte první, kdo se dozví o zajímavostech, tajných slevách a rybářských novinkách. Rozesíláme 1 - 2x za měsíc.

Oblíbené značky rybářů

Jsme tu pro vás

Rybářské poradenství

Potřebujete poradit s výběrem?
Neváhejte se ozvat. Jsme také rybáři!

Petr Slovák

+420 722 245 930 Po - Pá (8:00 - 18:00) info@ngtfish.cz

facebook

Copyright © 2013 - 2019 NGTfish.cz - Všechna práva vyhrazena / Design od Lukáš Dubina
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz