Vánoční akce . . . . Slevy . . . . Doprava ZDARMA . . . . Soutěž

Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po - Ne (8 - 20 hod)
0 ks
za 0 Kč
Jsem tak prázdný......... Naplň mě :-)
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 500 Kč a máte dopravu ZDARMA

Doprava v obálce

TIP: Využijte možnosti levné dopravy!
Jen za 30,- Kč

doprava za 30 Kč

  1. Úvod
  2. Rady a tipy
  3. Zprávy od Vody
  4. Víkendovka na svazovce
11.10.2022
Zprávy od Vody

Víkendovka na svazovce

Zdravím všechny po delší době jsem s kamarádem vydal na víkendovou výpravu na svazovou pískovnu. Po příjezdu jsme si vodu prošli a zvolili jsme vhodné místo.

Pátek

Začala výprava já jsem si sedl na pravou stranu lovného místa a kamarád si sedl do leva. Našel jsem deeperem celkem slušnou lavici, kde jsem zaklipoval chytací pruty i prut na spomb. Rozkrmil jsem směsi partiklu a puleným boiliesem. Cca kolem oběda přichází kolega co chytal vedle nás a dal nám cenné rady, které nám výpravu úplně změnily.

Po předělání montáží z potahované šňůrky na fluorocarbon a házet co to dá. Přichází konečně první kontakt na můj prut a na konci násaďák. Rychlá fotka a jde zpět. K večeru přichází jízda i kamarádovi a opět násada. Přichází půlnoc a pruty jdou ven z vody.

Sobota

Vstávám časně ráno, ale ze spacáku se mi vůbec nechce, teplota vzduchu ukazuje 7 stupňů je celkem chladno, opar nad hladinou je to prostě nádhera. V 5:15 nahazuji oba pruty a uléhám do spacáku. Kolem 6 hodiny mám první jízdu, ryba slušně bojuje a nakonec končí v podběráku.

Slušný kapr kolem 60cm. Kapra fotím samospouští, protože kamarád ještě spí a vůbec se mu nechce z brolly ven. Nahazuji tedy prut zpět a po cca hodině další jízda na konci opět ryba kolem 60 cm. Rychlé foto a ryba putuje zpět . Scénář se opakuje opět nához a po hodině jízda, další ryba na břehu. Kolem 10 hodiny přichází na kontrolu rybářská stráž, vše máme v pořádku, když rybářská stráž odchází mám jízdu.

Rybářská stráž se vrací se slovy ( ty vole pěkná jízda, to si počkám), takže zdolávám v přítomnosti rybářské stráže a kapr je na břehu má 65 cm a velikost se pomalu zvětšuje. Pán nám popřál hezký den a s úsměvem na rtech odchází. Kolem 13 hodiny přijíždí kolegy přítelkyně se synovcem, takže máme zpestření. Kolem 15 hodiny mi přichází jízda na pravý prut a podle tahu to vypadá na slušnou rybu a taky že jo na konci udice mám lysce s proporcemi 77cm 7,7 kg konečně slušná ryba. Prut letí do vody a vypadá to na plodný den.

K večeru přítelkyně kámoše odjíždí a šestý smysl mi říká, že bude zajímavá noc. Chvíli po setmění přichází opět jízda na můj prut, je to amur ale těsně u břehu se mi vyřízl. Měl kolem 80cm škoda byl chytřejší. Prut nahazuji a cca kolem 23:15 mi přichází brutální bomba do prutu, jízda hodně slušná ryba si bere metry vlasce a míří mi do prava pod převislý keř. Boj pokračuje a ryba mi nedává vůbec nic zadarmo, cítím jak mi šokový navazec drhne o větve na dně. Po cca 15 minutách rybu otáčím a najednou v údolí lysců spatřuji na hladině mohutné tělo šupináče ,adrenalin se mi vlévá do žil a bum je v podběráku.

Krásná ryba a hned vím ,že je to můj osobák ze svazové vody. A nyní nastává měření 87cm 11,7 kg bomba mám osobák.Kapra fotím a se slzami štěstí pouštím rybu zpět do vody. V tom bum a jízda na druhý prut rybu vůbec nemůžu otočit, když rybu otáčím cítim jak vlasec o něco drhne a najednou pink a vlasec povolil. Uřízl mi to o hranu. Prut už nenahazuji, jízda na kámoše prut je taky brutální ,kapra už má na dosah podběráku, ale bohužel ryba se vyřezává. Škoda, ale už je 23:50 a mi vytahujeme pruty a uléháme ke spánku.

Neděle

Poslední den výpravy, nahazujeme pruty a doufáme v další záběry, ale bohužel už nepřichází ani pípanec. Večer balíme a s úsměvem na rtech odjíždíme domů.

Ještě se zmíním o použitých materiálech.
Navazce jsme sestavil z https://www.ngtfish.cz/FIN-Flourocarbon-Durable-0-35mm-d831_902147.htm

Háčky jsem používal : https://www.ngtfish.cz/DELPHIN-Hacky-THORN-Shanker-11ks-d4574_1033902475.htm

To je vše, tak ať se vám všem daří a zase někdy od vody ahoj
Za NGT team Roman

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Petrův zdar do e-mailu
Buďte první, kdo se dozví o zajímavostech, tajných slevách a rybářských novinkách. Rozesíláme 1 - 2x za měsíc.

Oblíbené značky rybářů

Jsme tu pro vás

Rybářské poradenství

Potřebujete poradit s výběrem?
Neváhejte se ozvat. Jsme také rybáři!

Petr Slovák

+420 722 245 930 Po - Pá (8:00 - 18:00) info@ngtfish.cz

facebook

Copyright © 2013 - 2019 NGTfish.cz - Všechna práva vyhrazena / Design od Lukáš Dubina
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz