Vánoční akce . . . . Slevy . . . . Doprava ZDARMA . . . . Soutěž

Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po - Ne (8 - 20 hod)
0 ks
za 0 Kč
Jsem tak prázdný......... Naplň mě :-)
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 500 Kč a máte dopravu ZDARMA

Doprava v obálce

TIP: Využijte možnosti levné dopravy!
Jen za 30,- Kč

doprava za 30 Kč

  1. Úvod
  2. Rady a tipy
  3. Produkty a testy
  4. Recenze prutu SPORTEX Competition CS-4

Recenze prutu SPORTEX Competition CS-4

Během mého testování prutů se mi dostaly do rukou pruty Sportex, od těch nejexkluzivnějších až po pruty střední a základní řady, kam lze zařadit i sérii kaprových prutů COMPETITION CS-4, která je novější, vylepšenou verzí starého modelu.

Testoval jsem prut Competition Carp CS-4 v délce 3,6m a vrhací zátěží 3lbs. Od prvního okamžiku lze konstatovat, že nová CS-4 prošla kompletní změnou. Hned první, co si všimnete, je blank prutu, který je z japonského vysocemodulovaného carbonu s použitím HT Cross-winding technology. Tedy křížové vinutí carbonových vláken. Toto zlepšuje jeho kvality při nahazování, a to sílu a rychlost blanku, ale i při zdolávání dodává prutu lepší pružnost. Podstatná změna je také v tloušťce blanku, která je jen 14,87mm. Dalším doplňkem prutu, který byl pozměněn oproti předchozímu modelu, je použití nitě na ovin oček. Ta je v pěkné zelené barvě a skvěle doplňuje estetický vzhled prutu.

Rukojeť je z tvrzeného Duplonu, který dobře sedí v rukou a zakončená je kovovou koncovkou v matné černé barvě s logem SPORTEX. Celková délka rukojeti po sedlo navijáku je 53 cm a spolu se sedlem je dlouhá 66cm. Což je dostatečné na to, aby se s ním dobře házelo, ale také manipulovalo při zdolávání. Použité bylo DPS sedlo navijáku. Sice nepůsobí nějak inovativně a elegantně jako u dražších prutů, ale je dostatečně pevné a dobře se drží. Na konci sedla je ještě jedna maličkost, a tou je klip na vlasec, což je dobrá pomůcka, pokud lovíte v blízkosti břehu s použitím uvolněného vlasce. Nad sedlem je decentně v bílé barvě napsaný název prutu.

Velmi podstatnou částí prutu jsou jeho očka. I ty prošly změnou a oproti starému modelu, kde byly použity pouze od průměru 40mm, zde se myslelo i na možnost dalekého nahazování. Prut dostal proto nové slim SIC očka s prvním očkem v průměru 51,29mm a koncovým v průměru 16,81mm.

Jelikož prut jsme si prohlédli nastává druhá část, a tou je test v nahazování. Testování probíhalo společně s dalšími dvěma pruty od firmy SPORTEX, a to pruty Invictus a Revolt. Tedy porovnával jsem tři rozdílné kategorie, jako cenově tak i co se použití materiálů týká. Zátěže byly použity na všechny tři pruty stejné, a to 90, 110 a 120 gramů. Při prvním náhodě s použitím 90-gramové zátěže jsem dosáhl vzdálenost 152 metrů. Co si myslím, je na prut v této cenové relaci velmi slušný výkon a mohu říci, že prut neměl nejmenší problém a blank pracoval velmi pěkně.

Se 110-gramovou zátěží jsem dosáhl slušných 157 metrů. Zde měl prut nejlepší akci. Velmi pěkně se projevila rychlost a pružnost blanku při švihu a vystřelení olova do vzduchu. Třetí pokus se zátěží 120 gramů dopadl na místo, kde mu bylo naměřených 154 metrů. Ani při této zátěži se prut nechoval nijak zvláštní a bez problémů pracoval, tak jak má.

Při těchto třech pokusech jsem dosáhl v podstatě vyrovnané hody a věřte mi, nesnažil jsem se ho šetřit.

Převzato z webu sportsrybareni.cz, Autor: Braňo

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Petrův zdar do e-mailu
Buďte první, kdo se dozví o zajímavostech, tajných slevách a rybářských novinkách. Rozesíláme 1 - 2x za měsíc.

Oblíbené značky rybářů

Jsme tu pro vás

Rybářské poradenství

Potřebujete poradit s výběrem?
Neváhejte se ozvat. Jsme také rybáři!

Petr Slovák

+420 722 245 930 Po - Pá (8:00 - 18:00) info@ngtfish.cz

facebook

Copyright © 2013 - 2019 NGTfish.cz - Všechna práva vyhrazena / Design od Lukáš Dubina
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz