Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po - Ne (8 - 20 hod)
0 ks
za 0 Kč
Jsem tak prázdný......... Naplň mě :-)
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 000 Kč a máte dopravu ZDARMA

Doprava v obálce

TIP: Využijte možnosti levné dopravy!
Jen za 30,- Kč

doprava za 30 Kč

21.10.2021
Zprávy od Vody

Víťovo září

Měsíci září jsem se k vodě dostal 4 krát.

První vycházka byla na pískovnu a to hned první víkend v září.

Na místo přijíždím jako vždy brzy ráno. Volím stejnou taktiku jako vždy jen pod háček teď spíše nastražuji potápivé boilies 24mm. První záběr mám okolo 9:00 a během zdolávání se mi rozjíždí i druhý prut, ten tedy jen přizvedávám, přitahuji brzdu a vracím zpět do vidličky.

Oba záběry se mi daří proměnit a já mam na podložce dva šupináče. Krásný double a udělali mi oba velkou radost. Vetší mel necelých 9kg. Tuto vycházku jsem si zapomněl vzít stativ, po chvilce přemyšlení jsem si ho udělal ze dvou vidličekJ Nebylo to nějak pohodlné, ale účel to splnilo…

Po vyfocení nahazuji pruty zpět na svá místa a kobruji na každý prut cca 2-3 hrsti 24mm boilie. Do pár minut se mi rozjíždí znovu levý prut, po krátkém souboji mám u břehu už slušnějšího šupináče, podebírám ho a v tom se mi rozjíždí i druhy prut.

Obě ryby mám v podběráku, šup snimi na podložku a udělat pár fotek. Šupináč měl 11kg a menší lisec okolo 70cm. Do oběda už záběr nemam…..

Druhá vycházka směřovala opět na pískovnu.

Tentokrát zdolávám pouze dva malé lysce 60cm a 70cm. To byly jediný dva záběry do poledne.

Na třetí vycházku jsem se vydal s kamarádem na Labe a to přes noc. Byl jsem zde poprvé, místo jsem si proházel deeperem, abych zjistil kde je jaká hloubka a kde se nachází koryto. Krmil jsem napůleným boilisem, který jsem zalil boostrem.

Bohužel jsem toto místo špatně odhadnul a záběru od kapra jsem se do druhého dne nedočkal…Kamarád měl vetší štěstí a zdolal dva šupináče okolo 8 kg… Dopoledne balíme a jedeme domu.

Poslední vycházka byla neplánovaná.

Byl pátek, přijíždím domů z práce a napadla mě myšlenka, že bych mohl zkusit přesnoční výpravu. Nakládám člun na střechu auta, balím pruty a ostatní věci. Rozhodl jsem se, že na tuto krátkou vycházku zkusím další nové místo na Labi. Podle map jsem měl vytipované dvě místa.

Z domova vyjíždím nějak okolo 19:00. Před půl 8 jsem na místě. Nejdřív jsem se šel podívat, zda je aspoň jedno ze dvou míst volné. Hned to první volné bylo, vracím se tedy k autu a dávám na vodu. Byl zde strmý břeh a ne moc snadno se věci do člunu nakládaly.

Vše jsem zvládl během 20 minut a můžu přeplout na vytipované místo… Nějak okolo 20:30 jsem vyházel věci na břeh. Ihned jsem připnul deeper na člun, vzal prut a ujížděl hledat nějaké vhodné místo kam montáž položím. Nahazovaní nebylo možné, protože skrz tmu nebylo vidět skoro na krok.

První místo jsem našel celkem rychle po levé ruce cca 70 m od břehu u stulíků, kde bylo cca 70cm vody. Na dně bylo tvrdé bahno, rozhazuji tady cca čtvrt kila naboostrovaného a rozpůleného boilie a jako nástahu jsem zvolil jednu 20mm nadipovanou potápivou kouli ve stejné příchuti.

Druhé místo jsem hledal poměrně déle, ale nakonec jsem se rozhodl montáž položit ke starému korytu, zde to padalo z 1.5m do 2.5m. Pokládám to na horní hranu do 1.5m. Krmím stejným množstvím, akorát na montáž napichuji panáčka 24mm+16mm popku. Před půlnocí mám jízdu od malého kapříka, což bylo do půlnoci vše.

Vstávám před čtvrtou hodinou do úplné tmy a husté mlhy. Těžko se hledají místa ze včera, tyčovku jsem nepoužil a tak mi to ráno trvalo déle, ale nakonec montáže leží na svých místech. Ke každému prutu jsem přikrmil cca 0.5 kg napůleného boilie. Pravy prut zustal stejny 24mm+16mm popka a na levý prut do 70 cm hloubky jsem dal samotnou 16mm popku ananasu.

Ulehám do spacáku, těsně před 6 ráno mě budí jízda na levý prut s 16mm popkou. Naskakuji na člun a jedu za rybou do stulíku, po krátkém souboji podebírám menšího, ale pro mě hezkého lisce. Naměřil jsem mu 75cm a něco přes 9 kilo.

V 8:00 musím balit, ale už při cestě domu plánuji, kdy se na toto místo vrátím aspoň na 48 hodin. Nyní jsem měl na lov nějakých 6-7 hodin, nechytil jsem nic velkého, ale mám z tohoto místa příjemný pocit :-)

Petrův zdar :-)

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Petrův zdar do e-mailu
Buďte první, kdo se dozví o zajímavostech, tajných slevách a rybářských novinkách. Rozesíláme 1 - 2x za měsíc.

Oblíbené značky rybářů

Jsme tu pro vás

Rybářské poradenství

Potřebujete poradit s výběrem?
Neváhejte se ozvat. Jsme také rybáři!

Petr Slovák

+420 722 245 930 Po - Pá (8:00 - 18:00) info@ngtfish.cz

facebook

Copyright © 2013 - 2019 NGTfish.cz - Všechna práva vyhrazena / Design od Lukáš Dubina
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz