Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po - Ne (8 - 20 hod)
0 ks
za 0 Kč
Jsem tak prázdný......... Naplň mě :-)
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 3 000 Kč a máte dopravu ZDARMA

Doprava v obálce

TIP: Využijte možnosti levné dopravy!
Jen za 30,- Kč

doprava za 30 Kč

29.11.2021
Zprávy od Vody

Víťa v Říjnu

Ahoj

Tento měsíc se na ryby dostávám až v půlce října.Vydal jsem se na místo kde jsem v září končil.Naplánoval jsem si to, že zde strávím dvě noci.Když přijíždím na místo, tak nikdo nikde v okolí nechytal. Což pro mě byla dobra zpráva. Sundavám člun z auta a pomalu na něj skládám věci. Přejíždím na vytipované místo a vybaluji věci. Občas kouknu na vodu a vidím, že nějaké ryby se na hladině ukaujít.Do hodiny od příjezdu na místo začínám vyvážet první prut, který pokládám do díry s cca 2.8 m hloubkou a prohazuji to půl kilem boilies s řepkou. Druhy prut jsem dal do stulíků s hloubkou cca 70 cm.Voda byla celkem čistá a krásně bylo vidět na dno. Položení nástrahy bylo tedy snadné a já měl jistotu, že leží správně. Zde jsem zvolil popku ananasu. Rozházel opět pul kila napůleného a celého boilies. Chvilku před 22:00 mám pouze jeden záběr ze stulíku a to od pěkného karaseJ Pruty stahuji a ulehám do spacáku.

Ráno na 6 hodinu rozvážím pruty na stejná místa a ke každému prutu přihazuji dvě hrsti boilies. Hned potom ulehám do spacáku abych se trošku zahřál. Jen jsem dopnul zip u spacák,tak se prut z díry se rozjíždí.Konečně podebírám kapra okolo 60cm.Rychla fotka a šup s ním zpátky.Prut dávám na stejné místo a krmím cca kilem boilies s řepkou.

Do oběda záběr nemám a tak pruty převážím. Dávám čerstvé nástrahy. Když přijíždím na místo u stulíku, tak zjišťuji, že všechno krmeni co jsem tam hodil tak tam zůstalo. |Ten karas zřejmě jen proplouval. Prut ze stulíků tedy přesouvám pod protější břeh ke spadlému stromu do hlouby 2.5 m, zde krmím cca 1.5 kg boilies. Do večera mám pouze 3 záběry od tlouštů a cejna. Po stažení prutu házím na každé místo po jednom kilu boilies a mažu do spacáku.

Ráno vyvážím pruty na stejná místa. Do díry dávám samotnou 24mm kouli a na druhý prut 20mm kouli s 16mm popkou. Dokrmuji cca půl kilem na každý prut.V poledne začínám balit. Při balení jsem vytáhnul ještě dva tlouště od protějšího břehu. V čase oběda mám naloženo  a přejíždím k autu. Tento rok již na tento flek nepojedu a vrátím se sem na jaře. Myslím si, že místo ve stulíkách bude produktivní za hezkého slunečného počasí,kde bude malinko teplejší voda. To ale zjistím až příští rokJ

Další vycházka směřovala také na Labe, ale na úplně jiný úsek. Místo jsem měl vytipované cca 1km pod jezem kde jsem věděl jaké je dno  hloubka.Hloubka je tu okolo 2m, ale jsou tu dvě jámy s hloubkou 3,5m a druhá 4m. Bohužel po příjezdu jsem měl nemilé překvapení v podobě třech bivaků. Rybáři nebyli přímo na mém místě. ale dost blízko. Rozhoduji se tedy přejet jinam. Vydávám se tedy nad jez. Po nahození prutů ale zjišťuji, že je dost velk proud. Což by tolik nevadilo, jenže plavalo strašně moc botelu, který se zachytával na vlasec. Pruty jsem musel přehazovat snad každých 15 minut. Po dvou hodinách to vzdávám a vydávám se jinam. Přejíždím tedy o další kilometr výše proti proudu, kde je řeka do zatáčky a proud tu není takový. Prohazuji místo deeprem. Hned pod nohama mam cca 2 m hloubku a cca 30m cca 3.3m.Pruty tedy nahazuji na tyto místa a krmím pouze par kuličkami. Na lov jsem měl cca 2 hodiny za které se mi nepodařilo nic ulovit. No ale i to je rybařina.

V tomto měsíci jsem se na ryby již nedostal, ale v hlavě už mám plány na další měsíc. Mé kroky povedou na mou oblíbenou pískovnu. Akorát na jiné místo kde se hloubka pohybuje okolo 4m. Také chci vyzkoušet další pískovnu v blízkosti mého bydliště, kde jsem ale ještě nikdy nebyl.

 
Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Petrův zdar do e-mailu
Buďte první, kdo se dozví o zajímavostech, tajných slevách a rybářských novinkách. Rozesíláme 1 - 2x za měsíc.

Oblíbené značky rybářů

Jsme tu pro vás

Rybářské poradenství

Potřebujete poradit s výběrem?
Neváhejte se ozvat. Jsme také rybáři!

Petr Slovák

+420 722 245 930 Po - Pá (8:00 - 18:00) info@ngtfish.cz

facebook

Copyright © 2013 - 2019 NGTfish.cz - Všechna práva vyhrazena / Design od Lukáš Dubina
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz