Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po - Ne (8 - 20 hod)
0 ks
za 0 Kč
Jsem tak prázdný......... Naplň mě :-)
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 3 000 Kč a máte dopravu ZDARMA

Doprava v obálce

TIP: Využijte možnosti levné dopravy!
Jen za 30,- Kč

doprava za 30 Kč

  1. Úvod
  2. Rady a tipy
  3. Zprávy od Vody
  4. Víťa v červenci 2022
05.08.2022
Zprávy od Vody

Víťa v červenci 2022

Ahoj. V červenci jsem se skoro 14 dní válel u moře v Chorvatsku a tak na ryby nebyl moc čas, přesto jsem nějakou vycházku podnikl. Tento měsíc jsem spíše obětoval hledání a zkoumání nových míst na podzimní chytání.

První výprava směřovala na Labe od pátku večer do neděle dopoledne.

Hned po příjezdu prohazuji deeperem. Přede mnou jsem měl mělčinu, která pomalu na 60 metrech klesala do 3 m a po dalších 10 metrech bylo koryto. Plán byl prochytávat tři místa. U břehu v hloubce cca 1.2m kde dno bylo rovné v šířce cca 1 m, pak hned kde končil svah na 60m a jako poslední přímo v korytě.

Průtok byl dost vysoký a já sebou neměl člun. V korytě jsem neudržel olovo 250g a větší jsem neměl. Takže jsem prochytával pouze dvě výše uvedena místa.

Příbřežní místo jsem prokrmil cca 5 kilo kukuřice, kterou jsem si dva týdny dopředu namočil do vody a přiházel cca 1.5 kg napůleného boilies. Na druhé místo jsem nakobroval cca 3 kg mixu boilies. Pátek večer a sobota ráno jsem záběr neměl.

Okolo oběda dokrmuji stejnou dávkou obě místa…K večeru se ryby začaly ukazovat nad korytem…ale já se do půlnoci záběru nedočkal a tak pruty stahuji. Pouze dokrmuji vzdálenější místo pár hrstmi boilies. Ráno před 4 budíčekL,což je vážně hrozný :-)Levý prut házím přesně pod svah , spodní prut ale přehazuji co nejdále do koryta, montáž sice splavala o velký kus dolu, ale nějakou změnu jsem udělat musel. Dokobroval jsem tak 6 hrstí boilies.

Sotva zapnu spacák a mám potah na prut pod svahem, jednalo se pouze o tlouště, kuličku nechávám a nahazuji na stejné místo ,pokládám prut do vidliček a v tom se rozjíždí prut z „koryta“. Po pěkném souboji fotím slušného lisce. Během baleni už záběr nemám a na oběd odjíždím…Chybu jsem udělal v tom, že jsem si nevzal člun a nemohl chytat přímo z koryta kde se ryby ukazovaly.

....................................................................

Druhá výprava byla na pískovnu se synátorem. Odjíždíme ve středu dopoledne s tím, že budeme do pátku.

Hned po příjezdu nasedáme na člun a projíždíme spolu potenciální místa. Dle echolotu je všude dost bahna, ale jsou zde i tvrdší místa. Bohužel na této pískovně se nesmí zavážet a označovat lovná místa a tak najít tyto místa ze břehu je pak složitější.

Po příjezdu na břeh si syn nahazuje svůj proutek s kukuřičkou. Já beru spoďák s markerem a hodinu prohazuji místa před sebou. Nakonec volím místo u rákosí v hloubce 1.5m vzdálené cca 70m a druhé místo pod hranou ve 2m na vzdálenosti 115m, kde se to poté dno začínalo zvedat do metrové hloubky. Marker měním za raketu a na každé místo posilám cca 10 raket boostrovaného boilies, některé kuličky ještě půlím.

Nahazuji si jeden prut k rákosí, druhý prut budu nahazovat, až když bude mladý spát aby i on mohl chytat. Já jsem bez záběru a druhý den nahazuji prut na vzdálenější místo pod hranu… ráno se ryby ukazuji tak 40 m za mým krmným místem na mělčině. Nasedáme na člun a jedeme se tam podívat. Ryb zde bylo opravu hodně, ale nebylo v mých silách sem dohodit. Dno na mělčině bylo dost členité a někde bylo třeba jen 10 cm vody.

O oběd jsem připravil prut s helikoptérovou montáží, na cca 10cm vlasu s 16 mm popkou… Prut z pod hrany stahuji a nahazuji do co největší vzdálenosti na mělčinu a modlím se aby to leželo aspoň v 50cm hloubce. Kobruji pouze několik hrstí 24mm předmočeného boilies, tak aby to létalo co nejdál.

Po obědě přichází zpráva že se blíží silné bouřky a proto se dohadujeme, že výpravu ukončíme už ve čtvrtek. Při balení zdolávám menšího kapříka. Koukám na vodu a všímám si, že ryby se ukazují blíže a blíže mému krmáku. Musím se přiznat, že se mi domů vůbec nechtělo, ale kvůli bezpečnosti syna nebyla jiná možnost.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Petrův zdar do e-mailu
Buďte první, kdo se dozví o zajímavostech, tajných slevách a rybářských novinkách. Rozesíláme 1 - 2x za měsíc.

Oblíbené značky rybářů

Jsme tu pro vás

Rybářské poradenství

Potřebujete poradit s výběrem?
Neváhejte se ozvat. Jsme také rybáři!

Petr Slovák

+420 722 245 930 Po - Pá (8:00 - 18:00) info@ngtfish.cz

facebook

Copyright © 2013 - 2019 NGTfish.cz - Všechna práva vyhrazena / Design od Lukáš Dubina
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz