Vánoční akce . . . . Slevy . . . . Doprava ZDARMA . . . . Soutěž

Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po - Ne (8 - 20 hod)
0 ks
za 0 Kč
Jsem tak prázdný......... Naplň mě :-)
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 500 Kč a máte dopravu ZDARMA

Doprava v obálce

TIP: Využijte možnosti levné dopravy!
Jen za 30,- Kč

doprava za 30 Kč

03.10.2022
Zprávy od Vody

Víťa na Labi

Ahoj,

V půlce září jsem si k narozeninám nadělil dvě noci u vody. Volba padla na na řeku Labe, kterou mám pár kilometrů od domova.

Jako skoro vždy vyrážím v pátek hned po práci. K řece přijíždím okolo 18:00. Místo, které jsem si vytipoval znám a párkrát jsem zde již byl. Po příjezdu je nejenom místo volné, ale ani v okolí nikdo nesedí.

Jako první nahazuji pruty a krmím mixem(boilies, řepka, kukuřice). Levý prut házím cca 10m od břehu kde vede cca 2m široká „cestička“ mezi stulíky s hloubkou 2m. Druhý prut házím po proudu dolů do vzdálenosti cca 60 m, kde kdo padá z 0.6m do 1.7 a zde je i tvrdé dno.

Nejdříve na levý prut volím samotnou popku a na druhý panáčka 24mm+16mm popky. Do půlnoci mám cca 6 záběrů od cejnů a tloušťů na horní prut s popkou. Na spodní prut s panáčkem byl pouze jeden záběr a to od kapra okolo 7-8kg. Pruty o půlnoci stahuji a ještě přikrmuji na každý prut cca 2-3kg  výše uvedeného mixu.

Ve čtyři ráno vracím montáže na svá místa s tím rozdílem, že místo popky volím samostatnou 24mm kouli na dno příchutě „CHILI“. Což se nakonec ukázalo jako dobrá volba. Záběry od cejnů a tloušťů ustaly. Do oběda jsem docílil snad 10 záběrů pouze od kaprů, největší mel 13kg+ vše na horní prut, který byl položeny v „cestičce“ mezi stulíky.

Dal jsem si oběd a přikrmil stejným množstvím na oba pruty. Okolo 14:30 musím vše sbalit, kvůli zápasu ve fotbale. Zpátky na místo se vracím po 19:00, které bylo stále volné a ani žádný rybař v okolí nepřibyl. Nástrahy volím stejné jako předtím. Jako první nahodím pruty, uložím do vidliček a jdu k autu pro stan, sotva udělám 5 kroků a hned se rozjíždí spodní prut s panáčkem kalamára a popky mango.

Do povolené doby lovu chytám spoustu menších kaprů. O půlnoci krmím už jen celým boilies a to max 0.5 kg na každý prut.

Nahazuji chvilku po 4 hodině a záběry opět začínají do půl hodiny od nahození, k místům už nepřihazuji žádné krmení navíc. Přidávám pouze malé PVA s napůleným boilies. Do oběda jsem zdolal 8 dorostenců a jednoho pěkného 13kg šupináče.

S touto přerušenou výpravou a zbytečným balením jsem celkem spokojený. Myslím si ale, že kdybych nemusel věci balit a poté znovu stavět, že bych udělal více záběrů od lepších ryb. Přeci jenom člověk ikdyž se snaží, tak děla rámus. Hlavně když jeden prut jsem házel kousek od břehu….

Teď je ta ideální doba na pořádné mamby:-):-)Tak ať se vám u vody daří….

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Petrův zdar do e-mailu
Buďte první, kdo se dozví o zajímavostech, tajných slevách a rybářských novinkách. Rozesíláme 1 - 2x za měsíc.

Oblíbené značky rybářů

Jsme tu pro vás

Rybářské poradenství

Potřebujete poradit s výběrem?
Neváhejte se ozvat. Jsme také rybáři!

Petr Slovák

+420 722 245 930 Po - Pá (8:00 - 18:00) info@ngtfish.cz

facebook

Copyright © 2013 - 2019 NGTfish.cz - Všechna práva vyhrazena / Design od Lukáš Dubina
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz