Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po - Ne (8 - 20 hod)
0 ks
za 0 Kč
Jsem tak prázdný......... Naplň mě :-)
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 3 000 Kč a máte dopravu ZDARMA

Doprava v obálce

TIP: Využijte možnosti levné dopravy!
Jen za 30,- Kč

doprava za 30 Kč

  1. Úvod
  2. Rady a tipy
  3. Zprávy od Vody
  4. Víťa na konci prázdnin 2022
05.09.2022
Zprávy od Vody

Víťa na konci prázdnin 2022

Ahoj,

Srpen, další měsíc strávený na Labi. Po domluvě s kamarádem se vydávám na další  nové místo.

K vodě přijíždím v pátek po práci. Nakládám člun a přejíždím na vytipované místo, které bylo naštěstí volné.. Po vynošení věcí si ihned připravuji pruty a montáže. Jedno místo vybírám podél mého břehu, kde je malá zátočinka s hloubkou 1m a písčitým dnem. Druhé místo pod protější břeh kde je hloubka 3.1m s lehkým nánosem bahna..

Jako obvykle první noc bez záběru od kapra… Ráno vyvážím pruty na stejná místa kterým jsem věřil… První záběr mám až okolo 8:00, ale ryba bohužel zajela do vázky, vytahuji pouze větev, kontroluji koncovou montáž a malinko přibrušuji háček a hned pokládám na stejné místo jen s PVA.

Druhý záběr mám během 20 minut na stejný prut, ale ryba padá. Měním návazec, místo olova dávám na odpadávací kámen. Záběry na tento prut mám vždy do 20 minut od položení montáže. Všechno to byly ryby cca 70cm.

Okolo 11:00 stahuji prut ze zátočiny, na který jsem neměl jediný potah a pokládám ho k protějšímu břehu cca 50m-60m pod první prut. Místo vůbec nekrmím jen přidávám PVA a pod háček dávám 2x24mm. Zřejmě jsem se jim trefil do chuti a záběry mám na oba pruty pravidelně.

Okolo 14:00 odjíždím, ale už cestou domu mi vrtalo hlavou, zda jsem neudělal chybu a nezůstal tam. Doma nevybaluji ani auto, jen jsem se najedl a umyl. No a po 16:00 se na stejné místo vracím:-) Na scénáři se nic nemění a záběry pokračuji, tak jak tomu bylo dopoledne. Do půlnoci zdolávám mnoho kaprů okolo těch 70cm.

O půlnoci musím pruty opět stahovat abych je mohl ve 4:00 zavážet zpět na svá místa. Do hodiny mám záběr na spodní prut a zdolávám hezkého lisce těsně pod 10kg. Kapra rychle fotím a montáž vracím na stejné místo. Okolo 6:30 mě budí hlasy kousek od bivaku, ale nějak jsem to neřešil. Budím se v 8 a je mi divné, že záběry nejsou v takovém počtu jako předešlý den. Vylézám z bivaku a při pohledu na mé sousedy je mi jasné co se děje. Týpci seděli cca 15 m podemnou a pruty házeli do míst kde jsem chytal. V okruhu 250m pod i nad nikdo nebyl a oni si sednou vedle mě a ještě na mě držkovali, že to mám pokládat jinam, že pak nemůžou nahazovat. To spodní prut jsem vozil da se říct skoro přesně před sebe. Tolik prutu ve vodě na malém úseku se odrazilo i na záběrech, které ustaly a jediný záběr byl od zmiňovaného lisce.

.............................................

Další víkend jedu na stejné msto opět v pátek po práci zkusit štěstí na jednu noc.

Pruty a zavážím na stejná místa a krmím na každý prut cca 1.5 kg boilies. Bohužel má místa navštívily tloušti a do půlnoci jsem se jich nezbavil a to jsem pokládal už jen samotné boilies bez PVA a dalšího krmení. Nepomohlo ani pokládání montáží dále od krmného místa.

Ráno při zavážení montáží radši nekrmím a jen přidávám PVA.

V 7:00 zdolávám šupíka okolo 8kg, po cca hodince dalšího šupíka okolo 9 kg. Při podebrání se rozjíždí druhy prut od malého, ale dobře stavěného kapříka. Déšť poté zesiluje a já do odpoledne mám už pouze jeden záběr, který sekám do prázdna. Déšť hlásí až do večera a tak balím a odjíždím.

Mám v plánu se na toto místo ještě jednou vrátit v půlce Září. Což bude asi moje poslední návštěva tento rok na tomto úseku řeky.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Petrův zdar do e-mailu
Buďte první, kdo se dozví o zajímavostech, tajných slevách a rybářských novinkách. Rozesíláme 1 - 2x za měsíc.

Oblíbené značky rybářů

Jsme tu pro vás

Rybářské poradenství

Potřebujete poradit s výběrem?
Neváhejte se ozvat. Jsme také rybáři!

Petr Slovák

+420 722 245 930 Po - Pá (8:00 - 18:00) info@ngtfish.cz

facebook

Copyright © 2013 - 2019 NGTfish.cz - Všechna práva vyhrazena / Design od Lukáš Dubina
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz