Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po - Ne (8 - 20 hod)
0 ks
za 0 Kč
Jsem tak prázdný......... Naplň mě :-)
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 3 000 Kč a máte dopravu ZDARMA

Doprava v obálce

TIP: Využijte možnosti levné dopravy!
Jen za 30,- Kč

doprava za 30 Kč

  1. Úvod
  2. Rady a tipy
  3. Rybářské články
  4. K jednomu cíli vede spousta cest

K jednomu cíli vede spousta cest

Nevím, kdo tuhle větu prohlásil. Zda to byl nějaký učenec, filozof, nebo válečník. Třeba ji zplodil dokonce můj mozek, ale moc rád ji používám. Hlavně pak v obchodě, kdy se mě rybáři ptají na stále stejné otázky už 10 let. Jaký je nejlepší návazec? Který háček je TOP a nepadají z něj ryby? Mám používat barevný nebo průhledný vlasec? No a v neposlední řadě ona obligátní otázka: „Na co mám chytat? Který boilies bude fungovat?“…. Hmmmm, kdyby na tyhle otázky existovala univerzální odpověď, asi bych byl nejlepší rybář široko daleko, ale taky by pak ta rybařina byla pěkně nudná. Vždyť velkou část našeho koníčku tvoří právě zkoumání rybího života a zjišťování toho, co ryby chtějí, kde se zdržují a jak dosáhnout záběru.

 

Každý z nás má rád něco jiného. Klasická lidová moudrost praví, že někdo má rád holky a jiný zase vdolky . . . . no a někdo obojí. Znamená to, že každému jednomu rybáři bude sedět jiný styl, jiné vybavení, a jiné myšlení. Nikdo nejsme stejní. Dokonce je zajímavé, pozorovat vývoj jednoho rybáře v průběhu let. Cíl zůstává +/- pořád stejný, ale cesta, která ho k němu dovedla, se změnila. Vidím to i na sobě. Dřív jsem se hnal za velkým úlovkem, který byl pro mě vším. Hledání toho nejlepšího fleku, kde můžu čekat záběr od životní ryby, mě mnohdy zavedlo do zajímavých míst. Hlavně pak na řece Moravě v její divoké části mezi Bzencem a Rohatcem, jsem často bivakoval na místech, kde by normální člověk chytat nechtěl. Byly to krásné časy a rád na ně vzpomínám, nicméně čas jde dál a je ho navíc čím dál  tím méně a ubíhá rychleji. Můj cíl je pořád stejný, ale cesta k němu je klidnější a i jeho velikost už není priorita.

Další krásné pořekadlo zní: „ Když dva dělají totéž, není to totéž.“ A je to svatá pravda. Povím Vám krásný případ z vlastní zkušenosti. . . . Já, zapálený mladý kaprař a starší zkušený pán, co každý den ráno vyráží k vodě na babetě. Oba máme zhruba stejný cíl. Chytit rybu a to sice parádního kapra. Já se chystal už týden předem a pročítal všemožná rybářská fóra, dělal návazce, leštil pruty atd……. No prostě klasika, kterou jistě spousta z Vás zná velmi dobře. Když nastal den D, nemohl jsem se dočkat a vyrazil jsem hlava nehlava k novému, pro mě neznámému revíru. Auto nacpané k prasknutí a hlava plná očekávání. Po příjezdu k vodě jsem začal zkoumat okolí, břehy i dno. Měřil teplotu, hloubku atd…. Bože, co já bych tehdy pro rybu neudělal. Pečlivě jsem zakrmil a nahodil. Srovnal jsem si pruty a říkal si, že to je přesně ono.

Opodál na protějším břehu seděl ten postarší pán. Musel na mě koukat jako na blázna, když viděl, jak kmitám. Měl nahozené dva pruty, křesílko, kbelík a tašku na záda, do které se mu vlezla veškerá výbava. To vše a sebe odvážel na červené babetě. Tehdy mi to nedocházelo, ale byly jsme stejně zapálení do rybaření. Každý ovšem po svém. Každý měl jinou cestu ke stejnému cíli. On každé ráno přijel na svém stroji a do oběda měl odchytáno. Nebyl to masař, ryby nebral. Moc dobře ovšem věděl, že odpoledne a večer to prostě nemá cenu. Já brzo zjistil to stejné. 3 – 4 záběry ráno a dopoledne a pak až do druhého dne mrtvo.

Každá cesta, vede-li k úspěšnému cíli, věříte jí a je Vaše oblíbená je prostě správná. Nehledejte zázračný kus výbavy, 100% dokonalou montáž nebo všude fungující kuličku. Buďte sví, buďte originální a nenechte se omámit nástrahami rybářského marketingu. Věřte své vlastní cestě a ona Vás dovede k vytouženému cíli.

Petr z NGTfish.cz

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Petrův zdar do e-mailu
Buďte první, kdo se dozví o zajímavostech, tajných slevách a rybářských novinkách. Rozesíláme 1 - 2x za měsíc.

Oblíbené značky rybářů

Jsme tu pro vás

Rybářské poradenství

Potřebujete poradit s výběrem?
Neváhejte se ozvat. Jsme také rybáři!

Petr Slovák

+420 722 245 930 Po - Pá (8:00 - 18:00) info@ngtfish.cz

facebook

Copyright © 2013 - 2019 NGTfish.cz - Všechna práva vyhrazena / Design od Lukáš Dubina
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz