Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po - Ne (8 - 20 hod)
0 ks
za 0 Kč
Jsem tak prázdný......... Naplň mě :-)
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 3 000 Kč a máte dopravu ZDARMA

Doprava v obálce

TIP: Využijte možnosti levné dopravy!
Jen za 30,- Kč

doprava za 30 Kč

26.08.2021
Zprávy od Vody

Vítkův červenec

Červenec na pískovně

V červenci mé kroky směrovaly pouze na oblíbenou pískovnu, které jsem se tento rok chtěl hodně věnovat a zkusit zde chytit větší rybu. Zatím jsem měl chycených dost ryb do 10 kilo.

Hned první víkend jsem jel na dvě noci a vzal svého syna….po příjezdu k vodě byla všechna vytipovaná místa obsazená. Obešli jsme spolu tedy par míst a koukali kde zůstaneme. Vybrali jsme místo na kterém jsem už párkrát chytal. Okolo 17:00 už mám pruty nahozené a bivak postavený. Ten večer byl pouze jeden záběr od menší ryby. Ráno se probouzím před 4 hodinou do deštivého počasí. Oblékám se tedy do prsaček ,beru pláštěnku a pruty nahazuji do zakrmených míst. Rozkládám deštník abych nebudil syna, který spal v bivaku. Se svítáním koukám dalekohledem na vodu a nevidím ukázat se jedinou rybu. Šel jsem se tedy projit na má vytipovaná místa a měl štěstí, dostal jsem zprávu, že akorát balí a do oběda odjíždí. Ja mám do oběda pouze jeden pipanec a tak neváhám, balím a stěhuji věci i v dešti.

Pruty na novém místě nahazuji až okolo 16:00. První záběr mám v 22:30 a to od sumíka. O hodinu později zdolávám 8 kilového kapra. Změna místa i tom deštivém počasí byla správná.

Ráno opět pruty na 4 hodinu nahazuji, přikobruji na každý prut dvě-tři hrsti 24mm a 20mm boilies. Chvilku po 6:00 zdolávám dalšího kapra cca 8kg a těsně před odjezdem ještě 6kg lisečka.

Druhý výprava

Na Další ranní vycházku jsem jel hned v úterý. Opět na místo přijíždím už před 4 ráno, aby pruty letěly do vody na časJTentokrát jsem měl čas pouze do 8.00 hodin. První záběr od cejna na 2x20mm boilies a hned po tom kapřík cca 45cm na 24mm boilies + 16 mm popkaJ

To bylo něco okolo 7 ráno. Mám poslední hodinu a na oba pruty dávám popky 16mm různých příchutí. Blížil se čas odjezdu a já nosím věci do auta. U vody už zůstaly pouze položené pruty na zemi. Přicházím k prutům a v tom se u jednoho začíná pomalinku odvíjet vlasec. Prut zvedám a cítím silný tah. Ryba odjela dalších 30m než se mi ji podařilo zastavit a otočit. Po nějakých 30 minutách mám rybu skoro pod nohama, stále se držela u dna a nešla odlepit. Po dalších 10 minutách se konečně ukázala na hladině a já věděl, že je to rozhodně největší ryba kterou jsem zde chytil. Z vedlejšího místa mi přišel během zdolávání na pomoc kolega a zapůjčil podběrák, který já měl už složeny. Kapra navádím do podběráku, ale těšně před ním mu vystřelila montáž z tlamky… Obrovský adrenalin, který jsem v sobě měl se mění na sakra velký smutek a vztek. Ale i toto k rybařině patří…nakládám tedy i pruty do auta a domu odjíždím se smíšenými pocity.

Další vycházka následovala o týden později. K vodě přijíždím jako obvykle před 4 hodinou. Pruty nahazuji za tmy, tak nějak na slepo. Se svítáním přehazuji pruty přesně na určená místa, přikobruji na každý prut 2-3 hrsti boilies…

Okolo 9:00 šílená jízda, kapr ihned zajíždí do vázky ze které po chvilce se štěstí sám vyjíždí. Na půl cesty mi přejíždí druhý prut a olovem se samozřejmě zamotá. Kapra tedy zdolávám cca 60m i s druhou montáží , kde mam 120g olovo. Souboj trval snad 40 minut ,ale nakonec podebírám 13kg kapra, který mi udělal velkou radost. Měl jsem teď veliké štěstí, že olovo nezapadlo mezi nějaké kameny, jak jsem ho táhnul po dně. Toto byla asi taková malá odměna od Svatého Petra za minulou ztracenou rybu:-)

Poslední má vycházka tohoto měsíce byla na dovolené na vysočině. Do kufru se mi vešly dva feedry a kýblik s krmením. Zde jsem dvakrát navštívil malý svazový rybník. První pokus byl jen na necelé dvě hodinky navečer, kdy jsem zkoušel jeden prut z hladiny a druhý na boilies a to bylo bez záběru. Předposlední den dovolené jsem si přivstal a k vodě přijel okolo 5:00. Pod háček jsem dal malé popky 8mm. Během třech hodin jsem nachytal spoustu malých kapříků, všechno to byly sice ryby okolo 40cm, ale parádně jsem si zachytal a na ten feeder i tyto kapři trochu bojuji:-)

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Petrův zdar do e-mailu
Buďte první, kdo se dozví o zajímavostech, tajných slevách a rybářských novinkách. Rozesíláme 1 - 2x za měsíc.

Oblíbené značky rybářů

Jsme tu pro vás

Rybářské poradenství

Potřebujete poradit s výběrem?
Neváhejte se ozvat. Jsme také rybáři!

Petr Slovák

+420 722 245 930 Po - Pá (8:00 - 18:00) info@ngtfish.cz

facebook

Copyright © 2013 - 2019 NGTfish.cz - Všechna práva vyhrazena / Design od Lukáš Dubina
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz