Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po - Ne (8 - 20 hod)
0 ks
za 0 Kč
Jsem tak prázdný......... Naplň mě :-)
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 3 000 Kč a máte dopravu ZDARMA

Doprava v obálce

TIP: Využijte možnosti levné dopravy!
Jen za 30,- Kč

doprava za 30 Kč

01.08.2021
Zprávy od Vody

Vítek z jara

Ahoj,

Tento rok jsem měl v plánu se už od brzkého jara věnovat své oblíbené pískovně, bohužel letošní zima měla jiné plány než já a proto jsem se musel zaměřit na řeky v mém okolí. To ale nebylo moc jednoduché jelikož stav vody nebyl moc příznivý pro lov ve studené vodě.

Vyzkoušel jsem dost míst, jak hlavní toky, kde se dalo chytat jen pár metů od břehu čí přímo pod nohama, nadjezí, podjezí či slepé rameno. Jaro pro mě nebylo vůbec úspěšné ,pochytal jsem pár tloušťů, ale přelstít nějakého kapra se mi nepodařilo. Nastražoval jsem vše co jsem měl, popky všech průměrů zalité esenci, vyvážené boilies, klasické boilie. Zatraktňoval jsem do PVA různými mixy či nadrceným boilí.

To mi nedalo, řekl jsem si že nějakého toho kapra musím chytit. Rozhodl jsem se že si začnu krmit jedno místo na řece a to po cely týden ve stejný čas, krmil jsem pouze zalitým boilisem, v půlce týdne jsem se rozhodl, že i pruty zkusím nahodit před zakrmením na 2 hodiny, samozřejmě bez úspěchu. Po týdenním krmení byl ten správný čas vyrazit a vytáhnout si nějakého kapra. Jenže to byl správný čas jen pro mě a ne pro kapry. Od oběda do večera jsem chytil pouze cejna.

Ke konci března roztály ledy a já se letos poprvé vydal na pískovnu. Sonarem jsem si proházel par míst, největší hloubku jsem našel okolo 3.8m kam také směřoval jeden prut, druhý prut byl na tvrdém podloží v cca 2 metrové hloubce. Na každý prut jsem poslal 2-3 střední rakety nadrceným a zalitým boilies. Bohužel i tato vycházka byla neúspěšná. V dalších dnech jsem jezdil i na jiné úseky pískovny, kde jsem zkoušel mělčiny, hloubky, chytat na blátě, na tvrdém podloží, ale přáno mi opravu nebylo a já byl snad zakletý. Všechny tyto mé vycházky byly na cca 3-4 hoďky maximálně.

Smůlu jsem prolomil až v půlce dubna na řece. To už semnou jel i můj 4 lety syn a táta. Těsně po obědě mám jízdu na popku a na konci je kapří dorostenec cca 30 cmJ Byl to sice prcek, ale já si řekl, že ten všechno odstartuje.

V dalších vycházkách se ukázalo že tento kapřík mou smůlu opravu prolomil, ale to až příště.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Petrův zdar do e-mailu
Buďte první, kdo se dozví o zajímavostech, tajných slevách a rybářských novinkách. Rozesíláme 1 - 2x za měsíc.

Oblíbené značky rybářů

Jsme tu pro vás

Rybářské poradenství

Potřebujete poradit s výběrem?
Neváhejte se ozvat. Jsme také rybáři!

Petr Slovák

+420 722 245 930 Po - Pá (8:00 - 18:00) info@ngtfish.cz

facebook

Copyright © 2013 - 2019 NGTfish.cz - Všechna práva vyhrazena / Design od Lukáš Dubina
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz