Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po - Ne (8 - 20 hod)
0 ks
za 0 Kč
Jsem tak prázdný......... Naplň mě :-)
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 3 000 Kč a máte dopravu ZDARMA

Doprava v obálce

TIP: Využijte možnosti levné dopravy!
Jen za 30,- Kč

doprava za 30 Kč

  1. Úvod
  2. Rady a tipy
  3. Zprávy od Vody
  4. Jarní feeder na řece
14.04.2020
Zprávy od Vody

Jarní feeder na řece

rybářský vozíkChtěl bych se s Vámi podělit o několik zážitků, které si přeje asi každý rybář. Rád chodím přírodou hlavně kolem řek a hledám nové místa, která mi padnou do oka. Toto místo jsem si prošel už dříve při procházce se ženou a dcerou. Krásná řeka, kterou jsem si vyhlédl v CHKO, byla úzká, nebyl tam velký průtok a počítal jsem s malou hloubkou (tak 1m), ale všude byly zase popadané stromy, větve což jsem si říkal, že by tam mohlo být dobré útočiště pro ryby.

Nastal den ,,D''. Vyrazil jsem ihned po práci. Jarní sluníčko v dubnu začalo už docela péct. Říkal jsem si, že to nebude to pravé ořechové na to, abych chytil kapra, ale čas ukáže. Zaparkoval jsem nedaleko řeky, našel jsem si pěkné parkoviště, naložil věci na vozík a vyrazil vybrat lovné místo. Rybářů bylo docela dost, což jsem trochu předpokládal. Šel jsem dlouho podél řeky, než jsem si našel to pravé místo, kterému jsem věřil. Jelikož jsem si udělal v práci rybářský vozík, tak mě nelimituje jakákoliv vzdálenost od auta. Vybalil jsem si věci a nachystal pruty krmení a montáže.

Krmení

Koupil jsem si 3kg balení krmení Lorpio Chocholate . Toto krmení mi vyhovuje a mám ho docela v oblibě. Odsypal jsem si asi 1,5kg krmení a nasypal jsem do něho půlku plechovky kukuřice. Přidal jsem trochu vody a promíchal. Chvilku jsem počkal cca 5-7minut, než krmení vstřebá vodu a ještě jsem přidal trochu vody, aby krmení bylo trochu lepivé. Nástrahu má háček jsem nechtěl nic vymýšlet a tak jsem se rozhodl dávat kukuřici přímo na háček.

Montáž

Kmenový vlasec mám 0,20 Sufix Advance. Na montáž jsem použil háček velikosti 12 s lopatkou od KATANY. Tyto háčky se mi velice líbí díky jejich ostrosti a tenkého drátku, který je velmi pevný a snese i větší ryby. Jako návazec jsem použil Fin fluorocarbon 0,20mm. Délku návazce jsem volil na jeden prut 15cm a na druhý 25cm. Na každém návazci jsem měl gumový převlek (rovnátko), aby se mi montáž nezamotala. Na kmenový vlasec jsem provlekl krmítko 40g s gumovým korálkem, aby byla montáž průjezdná.

Rybolov

Vše nachystané a jde se na věc. Byl jsem u vody od 13hod. Rozhodl jsem se pro taktiku co 5-7 minut přehazovat. Pořád být aktivní, i když nepřijde ryba. První záběr cca po 30minutach byla plotice. Dobré znamení.  Další věc byla změna počasí, kdy před dvěma dny bylo ještě přes noc -5°C až 0°. Voda byla ještě chladná. Další hodiny nepřišel ani jeden záběr, ale věřil jsem tomu místu a věřil jsem častému přehazování. Stále jsem doufal v záběr kapra a nakonec jsem se dočkal. První kapr byl v podběráku. Asi po něm vyjel nějaký dravec, protože neměl půlku zadního ocasu a na těle měl zahojené jizvy. Sotva jsem pustil kapra, přišel další záběr od krásného kapříka. Dokrmil jsem prakem hrst kukuřice, abych si tam ty kapříky udržel.

Pak přišel porybný, jestli je všechno v pořádku. Při kontrole přišel záběr a při zdolávání přišel další záběr, který mi musel přidržet pan porybný. Zdolal jsem prvního kapříka, vzal jsem druhý prut do ruky a zdolal jsem druhého. Byl jsem neskutečně nadšený s doubla. Málo kdy se podaří double a ještě k tomu na řece. Chytal jsem až do setmění, kdy přišli další 3 kapříci. Všichni tito kapříci měli míry do 50cm a byli vrácení vodě. Miluju lov na řece. Kapříci jsou tu velmi bojovní a zdolávačka na Feeder je to nejlepší co může rybáře potkat.

Šťastný lov J.Š.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Petrův zdar do e-mailu
Buďte první, kdo se dozví o zajímavostech, tajných slevách a rybářských novinkách. Rozesíláme 1 - 2x za měsíc.

Oblíbené značky rybářů

Jsme tu pro vás

 

Rybářské poradenství

Potřebujete poradit s výběrem?
Neváhejte se ozvat. Jsme také rybáři!

Petr Slovák

+420 722 245 930 Po - Pá (8:00 - 18:00) info@ngtfish.cz

facebook

Copyright © 2013 - 2019 NGTfish.cz - Všechna práva vyhrazena / Design od Lukáš Dubina
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz