Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po - Ne (8 - 20 hod)
0 ks
za 0 Kč
Jsem tak prázdný......... Naplň mě :-)
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 3 000 Kč a máte dopravu ZDARMA

Doprava v obálce

TIP: Využijte možnosti levné dopravy!
Jen za 30,- Kč

doprava za 30 Kč

  1. Úvod
  2. Rady a tipy
  3. Výběr vybavení
  4. Jaký vybrat správný Spacák

Jaký vybrat správný Spacák

Výběr rybářského spacáku je oproti výběru prutu nebo navijáku mnohem snažší. Rybářský spacák musí být pohodlný, musí být teplý a musí rychle zahřát. Důležité je i to, aby jste z něj mohli rychle vystřelit k záběru a neutíkali i s ním. Dnes je většina rybářských spacáků vyrobena ze syntetických i dutých vláken, jsou většinou kvalitní a teplé. Bude záležet tak jen na Vás, jaké konkrétní vlastnosti budete vyžadovat. Na začátek bych Vás chtěl varovat před spacáky typu mumie. Ty nejsou pro rybáře vůbec vhodné. Nelze se v nich dobře pohybovat a už vůbec z nich nelze rychle vyběhnou k záběru.

Jaké teplotní určení je pro mě vhodné?

Na spacácích bývá uvedeno hned několik teplot. Komfortní, limitní a extrémní teplota. Muž o průměrné váze a výšce by se měl řídit zejména údajem těsně pod hranicí Komfortní teploty a ženy pak spíše nad touto hranicí Komfortní teploty. Při těchto teplotách se ve spacáku na vhodné izolující podložce a pod přiměřeným přístřeškem pohodlně vyspíte, aniž byste se budili zimou.

Komfortní teplota je údaj, který zaručí bezpečné a pohodlné přenocování ve volné přírodě.  V oblasti této hranice se optimálně projeví tepelně-izolační vlastnosti daného spacího pytle. Pokud jste silnější nebo vyšší postavy, může dojít ke snížení komfortu užívání tím, jak se stlačuje izolační výplň uvnitř spacáku a nechrání vás tak dobře proti okolnímu chladu. V takovém případě si podle potřeby pořiďte spacák objemově větší či teplejší. Dámské varianty spacáků obsahují v oblasti nohou jednu izolační vrstvu navíc.

Limitní teplota je údaj, při kterém bezpečně přečkáte noc. Zkušení uživatelé, kteří se řídí tímto ukazatelem, se umí vybavit pro zvýšení tepelného komfortu tak, aby během noci nepocítili chlad, popřípadě spát ve skrčené poloze. Běžný uživatel může během noci ztratit celkovou tepelnou rovnováhu.

Extrémní teplota je údaj při kterém během nocování budete trpět pocitem chladu a existuje zde riziko prochladnutí. Tímto údajem se při výběru spacího pytle neřiďte a berte ho v potaz jako hranici při které byste již neměli nocovat ve volné přírodě.

jak vybrat rybářský spacákjak vybrat rybářský spacák

Co musí správný rybářský spacák splňovat?

Ve většině případů hledá rybář spacák do chladnějších částí roku. V léte stačí lehká přikrývka nebo tenký spacák na kolo, ale brzy z jara, na podzím a v zimně potřebujete pořádný a kvalitní spacák co Vás nezklame ani v nočním mrazu.

1) Základním požadavkem pro kvalitní rybářský spacák je aby Vás rychle zahřál. Moc příjemné jsou spacáky s vnitřní fleecovou výplní, které jsou jak příjemné, tak funkční. Tyto modely Vás dokáží zahřát během minuty a z ledové noci tak můžete být poměrně rychle v teple.

2) Dalším faktorem, který by měl ovlivnit Váš výběr je existence popruhů pro upevnění k lehátku. Díky popruhům zafixujete spacák k lehátku a máte jistotu, že se nebude točit ani s Vámi nevyběhne k záběru. Zkrátka bude držet na místě a ni se nehne.

3)Moc důležitý je kvalitní a spolehlivý zip. Musí být silný a musí jít za jakékoliv situace lehce rozepnout. Nepřál bych Vám zažít situaci, kdy Vás v noci probudí razantní záběr a vy uvíznete ve spacáku.

4)Skladnost není u těchto spacáků na prvním místě, ale i ta může hrát roli. Většina rybářských spacáku je skladná asi jako velký buben a je nutné se s tím zkrátka smířit. Teplo nejde vytvořit bez náležité vrstvy hmoty.

No a to je vše. Kvalitní rybářský spacák Vám může dopomoct k Vašemu vysněnému úlovku hlavně tak, že díky němu budete u vody i v chladnějších částech roku. Díky němu necháte pruty ve vodě i přes noc (když můžete), protože v něm bude teplo i když příjdete ze zdolávání zpět. Díky kvalitnímu spacáku Vás nebudou bolet ledviny z chladu. Zkrátka a dobře správný rybář nemůže spát v turistickém spacáku!

jak vybrat rybářský spacák

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Petrův zdar do e-mailu
Buďte první, kdo se dozví o zajímavostech, tajných slevách a rybářských novinkách. Rozesíláme 1 - 2x za měsíc.

Oblíbené značky rybářů

Jsme tu pro vás

 

Rybářské poradenství

Potřebujete poradit s výběrem?
Neváhejte se ozvat. Jsme také rybáři!

Petr Slovák

+420 722 245 930 Po - Pá (8:00 - 18:00) info@ngtfish.cz

facebook

Copyright © 2013 - 2019 NGTfish.cz - Všechna práva vyhrazena / Design od Lukáš Dubina
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz